Jeg har noget med korte røde negle og har hele tiden haft i tankerne at det var noget med rød som jeg skulle vise i dag. Jeg faldt så over dette billede af Beth Ditto og så vidste jeg lige præcis hvad det skulle være: Beautiful revenge fra Blackheart.
Jeg er vild med rød og sort sammen i den rockede udgave med lidt sculls og nitter tilsat. Der er dog ingen nitter i lakken eller på flasken, men flasken er udformet som et scull, hvilket, jeg synes, er übercool! 🙂 Selve lakken er en sort jelly base og masser af rød glimmer i to forskellige størrelser.
Jeg har ikke kunnet finde den andre steder end hos Hot Topic i USA, men de sender ikke til Europa. Derfor var jeg superglad da Vanessa ville købe den til mig i forbindelse med at jeg købte nogle andre ting af hende.
(Skulle ha postet dette indlæg igår, men faldt i søvn! :-S)
Først lidt inspiration
![]() |
Beth Ditto |
![]() |
Kylie |
![]() |
Christian Louboutin |
Hvor er den fed! og flotte inspirationer også 🙂
Hej Stinna,Ja jeg måtte også eje den , da jeg så den på nettet. Så fed flaske altså :-)Ville ønske at skoene var mine egne 😉
Yes! Så kom de godt frem 🙂 Hehe. Flot er lakken!
Hej Vanessa, ja 1000 tak, de kom frem og er så fine! <3 Jeg har også brugt MAC skyggen flere gange allerede, så det var virkelig et hit.
Åh, det er jeg så glad for at høre! Er altid bange for når jeg sender lakker, at de går i stykker. Og er glad for skyggen er et hit! 😀
Ej hvor perfekt!! Den lak falder da bare fuldstændig ind i "den røde tråd".
Tak Lisa, det synes jeg også 🙂
I need to buy some of these from Hot Topic since I live in the United States! 😛
Yes, do that – they have a lot of nice polishes in this brand 🙂 You are lucky to live in the US with a huge range of polishes 😉
Jeg ELSKER denne lak, hvor er den bare super fed og total rock n' roll :b
Ja den er også fed – rock n' roll! m/:-)
Nøj, hvor er det bare en fed lak! Jeg må også alliere mig med en amerikaner! 🙂
Ja der er så mange fede lakker derover. Håbr at jeg kommer til USA på et tidspunkt 🙂
Jeg *vil* derover. Jeg kan bare ikke lige overskue hvordan jeg skal komme hjem igen med alt det, jeg gerne vil købe. Flyselskaberne har jo vægtgrænser, de bæster! :/ Haha!